Як правильно зняти старе тонування із заднього скла не пошкодивши обігрів | Блог AvesAuto
Тонування скла сучасного автомобіля
Багато автолюбителів вже звикли до комфортних умов кондиціювання повітря, безпеки і в цілому приватності в салоні авто. Це дає нам тонування скла.
Проте, тонування скла нерідко є чи не головною причиною у багатьох аваріях та ДТП (принаймні, на думку представників поліції та обвинувальної сторони). Відразу слід зауважити, що тонування лобового скла плівкою із затемненням прямо заборонене законом в Україні, і ми ніде і ніколи не рекомендуємо його робити. А щодо тонування бічних та заднього скла можливі варіанти.
Правила дорожнього руху України говорять про тонування скла буквально таке:
- Лобове скло повинно пропускати 75% і більше світлового потоку (світлопропускання)
- Бічного переднього скла - 70% і більше
Світлопроникність іншого скла (зокрема, заднього скла) ніде в Законі прямо не регламентована.
Чому важливо зняти тонувальну плівку із заднього скла
1. Якщо ви досвідчений автолюбитель і стали помічати, що тонувальна плівка на задньому склі почала розкривати шари (відшаровуватися), покриватися плямами (вигоряти) або бульбашками або просто змінила свій рідний колір, в цих і схожих випадках варто подумати про зняття старого тонування з заднього скла. Ми не рекомендуємо залишати дефектну плівку, оскільки вона вже не виконує своїх функцій із захисту, приватності та естетики.
2. Зняття плівки з заднього скла рекомендовано також у випадках, коли на склі з'явився скол або тріщина. Таке скло становить явну загрозу життю пасажирів та водія автотранспортного засобу.
3. У разі заміни тонувальної плівки на нову, особливо коли стара не відповідала правилам ПДР України (чи була сумнівною в оцінці представниками контролю дорожнього руху).
Як можна зняти тонування із заднього скла в домашніх умовах
Сучасний автомобіль майже завжди оснащений функцією підігріву заднього скла. Це вирішує багато завдань, у тому числі запотівання скла, зледеніння його взимку та загалом зниження аварійних ризиків на дорозі.
Оскільки, обігрів заднього скла – це тонка плівка, яку легко пошкодити. Демонтаж тонування із заднього скла вручну (в домашніх умовах) є окремим завданням для автолюбителя (навіть досвідченого). Щоб не пошкодити систему підігріву, що коштуватиме чималих грошей.
Отже, як же в принципі зняти тонування із заднього скла, не пошкодивши обігрів?
Застосовують 2 (два) способи:
1. Холодний метод (без нагріву).
2. З нагріванням скла.
У першому (холодному) варіанті застосовуємо ніж та звичайний миючий засіб. Зачіпаємо плівку ножем і рухаємося вниз, відтягуючи її та поливаючи кожні 10-15 см. Залишки плівки видаляємо засобом для миття вікон (у тому числі розчинником на спиртовій основі).
Однак цей спосіб має деякі ризики пошкодження системи підігріву скла. Тому ми рекомендуємо холодний спосіб демонтажу плівки для скла автомобіля без системи підігріву.
Як зняти тонування із заднього скла, не пошкодивши обігрів
Якщо скло має обігрів, видаляти тонування необхідно нагріваючи скло перед початком процесу видалення плівки. У домашніх умовах демонтажу у звичайному гаражі, приміщення треба прогріти. Це обов'язкові умови, оскільки працюючи в зимовий період існує перепад температур, який може призвести навіть до тріщин у склі. Звідси випливає, що роботи з демонтажу тонувальної плівки на плівках з підігрівом бажано проводити в теплу пору року. А це не означає, що +40 градусів теж прийнятна температура. Все-таки потрібний оптимальна температура - 15-25 градусів. У таких умовах клей м'який, але плівка сама не плавиться. Роботи слід проводити промисловим будівельним феном.
Щоб унеможливити обрив ниток системи електропідігріву скла, не можна робити різкі рухи зі зняття старої плівки. Працюйте максимально плавними та м'якими рухами.
У дуже поодиноких випадках після зняття (демонтажу) старого тонування не залишається залишків клею та уривків плівки. Тому, у таких випадках застосовуємо миючі засоби та м'яку губку, а у важких випадках підійде спирт, розчинник чи суміш бензину з оцтом. Але обов'язково убезпечте попадання таких засобів до салону автомобіля, хімічно агресивними засобами можна пошкодити оббивку салону.
При використанні будівельного фена врахуйте, що занадто висока температура може призвести до розтріскування самого автомобільного скла.
Якщо ви дотримуватиметеся всіх цих рекомендацій і свого чуття і здорового глузду, то процес демонтажу старої плівки пройде легко і швидко.