Як правильно зняти вінілову плівку з автомобіля?
Вінілові плівки. Навіщо вони потрібні
Автомобіль, який якісно і, головне, правильно поклеїли вініловою плівкою, виглядає по-особливому. Такий автомобіль не сплутаєш ні з чим, він має власну індивідуальність, власний бренд!
Зазвичай вінілові плівки використовують для вирішення художніх задумів або для брендування корпоративного авто. Фірмовий стиль і оригінальний авто дизайн - ось величезне поле для реалізації особливих завдань дизайнера автомобіля.
Які плівки використовують в центрах АвесАвто
Ми закуповуємо і встановлюємо клієнтам правильний вініл брендів Arlon (США) і KPMF (Англія).
Покупці вінілових плівок британського виробника KPMF цінують їх за довговічність і зносостійкість. Лита вінілова плівка яскраво-жовтого, кольору зелений металік, чорна з димком - всі ці кольори додадуть вашому авто оригінальний лук і зміцнять ваш імідж серед друзів і колег по роботі.
Вінілова плівка від американського товарного знака Arlon не змінює колір під ультрафіолетовими променями, довговічна і в цілому більш стійка до агресивного навколишнього середовища. Вона підходить як для повної обклеювання автомобіля, так і для часткової поклейки елементів кузова. Термін служби такої плівки до 5 років. Товщина вінілових плівок в цілому від 80 мікрон. Це значно менше товщини поліуретанових плівок. Але у вінілу - свій сегмент, свої завдання.
Особливість вінілової плівки
Багато автолюбителів цінують вінілову плівку за її порівняно невелику вартість. До того ж такий матеріал легко встановити і не потребує просушування. Однак, треба мати на увазі (і ми це чесно говоримо всім нашим клієнтам), що вінілова плівка через невелику товщину і особливість виробництва дає порівняно не повний захист лакофарбового покриття авто. Вініл здатний захистити тільки від невеликих часток (піщинки, вода). Тобто. ми гарантуємо в особі наших топових плівок тільки захист від невеликих сколів, подряпин і корозії. Дрібні камені здатні пошкодити шар вінілового покриття. Більш того, при низьких температурах міцність її теж знижується.
Також треба мати на увазі, що вінілова плівка при інтенсивній дії агресивних елементів навколишнього середовища досить часто каламутніє, набуває жовтуватий відтінок. А якщо ви поклеїли машину матеріалом без імені, при тривалому використанні колір її часто мутує, оскільки така плівка не пропускає ультрафіолетові промені.
Що потрібно знати при поклейці вінілу
Щоб процес зняття вінілової плівки приносив вам задоволення і не пошкодив ЛФП (лакофарбове покриття), потрібно знати наступні правила, які ми використовуємо в наших інсталяційних центрах по всій Україні.
По-перше, треба пам'ятати, що зазвичай вся справа не в плівці, а в правильності рук детейлера, які її ставлять. Адже матеріал зазвичай нешкідливий для покриття кузова. А ось збиток відбувається через неправильну установку (або неправильного демонтажу).
По-друге, важливим критерієм при використанні вінілової плівки є термін її використання. Тобто. чим більше прослужила така плівка, тим більше шансів отримати "косяк" при видаленні. Детейлеру потрібно використовувати вінілові плівки виключно ті, які мають знімний тип клейової основи. Дуже часто ми рекомендуємо особливо новачкам перед нанесенням вінілу провести пробу: наклеїти та зняти шматок плівки на деталь, бажано в різних місцях. Таким чином, багато питань встануть в пазли: правильна чи плівка, як монтувати, чи можна її взагалі безболісно видалити з поклеєні автомашини.
Як правильно демонтувати вінілову плівку
Щоб видалити вінілову плівку без наслідків для машини і її власника, треба знати та використовувати наступні кілька правил.
По-перше, треба знати та пам'ятати, що чим більше років прослужила плівка, тим складніше буде її зняти без наслідків. Адже тривала експлуатація, сонячні промені, камінь і щебінь на шосе, хімічно нейтральні опади, - все це призводить до деформації клейового шару і самої плівки. Вона змінює свою форму, свій склад. Тому, щоб правильно зняти деформовану вінілову плівку, треба обережно підрізати її гострим предметом (спеціальний ніж детейлера або звичайний канцелярський ніж) і тягнути досить повільно, не пошкоджуючи оригінальний лак кузова.
Якщо вініл настільки прикріпився до ЛФП, що рветься, потрібно плівку нагріти будівельним або звичайним феном. Наші майстри рівномірно прогрівають всю поверхню тієї ділянки, який ми видаляємо. Але чи не занадто близько підносити до кузова. Надмірний нагрів може не тільки розтягнути, але і розплавити плівку.
Починаємо знімати нагріту феном плівку від країв під кутом 45 градусів до середини елемента кузова. Греєм плівку, і тільки потім повільно тягнемо.
Також деякі майстри використовують спеціальні рідини для змочування старої вінілової плівки. Вона розмокає і легше піддається зняттю.
Навіщо видаляти вініл через 2-3 роки
Вініл не пропускає ультрафіолет, тому колір і стан ЛФП буде змінюватися на обклеєних і необклеєних ділянках. Також вініл змінює свою структуру після експлуатації та під впливом ультрафіолету.