Правильна хімчистка авто: етапи, як робиться, що потрібно для хімчистки салону авто | Блог AvesAuto
Регулярна хімчистка салону автомобіля – це процедура, яка допоможе підтримувати салон у охайному вигляді. У міських умовах ми досить багато часу проводимо у салоні автомобіля. Ніхто не посперечається з тим, що в чистому автомобілі бути приємнішим і кориснішим для здоров'я, тому що пил, що накопичується в щілинах або оббивці, може провокувати алергічні реакції. Комплексна хімчистка допоможе підтримувати чистоту в салоні автомобіля або ж упорядкувати салон, якщо автомобіль був куплений на вторинному ринку. У цьому випадку ми рекомендуємо професійну хімчистку в умовах детейлінг-центру.
Однак ряд автовласників воліє самостійно доглядати за автомобілем.
Сьогодні ми розповімо про процедуру хімчистки автомобіля, види хімчистки, про правильну послідовність і кожен етап даної процедури. Ключовий момент – уважно читайте інструкцію до кожного засобу, щоб не пошкодити деталі салону.
Види хімчистки
Буває:
- суха хімчистка. Цей вид хімчистки не передбачає використання води або допускає використання мінімальної кількості води, після якого салон не потрібно сушити.
- волога хімчистка. Це хімічна обробка салону із застосуванням пінистих засобів. Даний метод підходить для всіх поверхонь, крім тих, що добре вбирають вологу, тому що їх доведеться довго просушувати.
Також розділимо хімчистку на:
- без розбирання салону. Це найшвидший вид хімчистки, який має на увазі обробку текстилю та інших елементів салону без демонтажу.
- з частковим розбиранням салону, коли, наприклад, знімають сидіння автомобіля для більш якісного доступу до підлоги автомобіля.
- з повним розбиранням салону. Це найбільш трудомісткий вид хімчистки і, відповідно, найтриваліший за часом, але при цьому досягається найкращий результат, тому що всі важкодоступні зони можна опрацювати.
Для видалення сильних забруднень, плям, неприємних запахів у салоні ми рекомендуємо звернутися до професіоналів. Але деякі види робіт із чищення салону можна виконати своїми руками.
Хімчистка автомобіля своїми руками
Для самостійної хімчистки потрібно:
- розпилювач. У ньому ви розводитимете в потрібній пропорції рідини і наносите їх на поверхню.
- мікрофіброві рушники - це в ідеалі, але можуть бути просто чисті рушники або ганчірки. Ми рекомендуємо мікрофібру, тому що вона не залишає розлучень і добре працює, як при сухій, так і при вологій хімчистці.
- поролоновий аплікатор. За потреби можна замінити поролоновою губкою для миття посуду.
- щітка. Якщо ви не збираєтеся робити хімчистку на регулярній основі, можна замінити щіткою для одягу. В ідеалі мати кілька різного ступеня жорсткості.
- пиловсмоктувач. Необов'язково мати автомобільний пилосос, можна скористатися побутовим. Пилосос використовується на етапі попереднього очищення автомобіля перед нанесенням хімічних засобів.
- засоби захисту – вам знадобляться рукавички, респіратор, щоб захистити шкіру та дихальні шляхи від дії хімії.
- автохімія та автокосметика – засоби, які ви використовуватимете для обробки салону.
Базовий набір включає:
- очищувач для скла – спрей для очищення автомобільного скла. Наш фаворит – Meguiar's G82 Perfect Glass Cleaner, який підходить для будь-якого скла, включаючи тоноване скло, і не залишає розлучень.
- пінний очисник для текстилю. Якщо немає бажання купувати спеціальний засіб, можна обійтися очищувачем для килимів. Але якщо ж ви надаєте перевагу автомобільним очисникам, то рекомендуємо універсальний очисник Meguiar's All Purpose Cleaner. Завдяки тому, що засіб мало піниться, він ідеально підходить для очищення автомобільних сидінь, килимів і т.д.
Часто кошти продаються у формі концентрату. Вам потрібно розвести його в потрібній пропорції згідно з рекомендаціями виробника.
- засоби для виведення плям, якщо є така потреба.
- засоби для догляду за пластиком. Їхній вибір величезний. Звертайте увагу на фініш, якого ви хочете досягти в результаті. Засоби догляду за пластиком зазвичай підходять і для догляду за вінілом і гумою, випускаються у формі спрею, пасти або серветок, просочених цим засобом.
- очищувачі повітря. Вони є у формі спрею чи у формі аерозолі для дії через систему вентиляції. Ефект цих засобів триває довше (до 3 місяців), і вони не маскують неприємних запахів, а борються з їх причиною і усувають запах тютюнового диму, тварин, їжі, що зіпсувалася та ін.
- засоби для догляду за шкірою. Якщо вам пощастило бути володарем шкіряного салону, потрібно обзавестися спеціальним очищувачем і кондиціонером для шкіри. Іноді це можуть бути очищувач та кондиціонер в одному флаконі, але ми все ж рекомендуємо 2 окремі засоби, особливо якщо салон світлий. Тут також багатий вибір форм (спреї, лосьйон, паста) і фінішу, який залишають кошти. Більшість власників автомобілів віддають перевагу природному фінішу і ми в цьому солідарні з ними.
Загальна рекомендація: завжди радимо перед застосуванням засобу зробити тест на малопомітному місці.
Як підготувати автомобіль до хімчистки
Перед тим, як приступити до хімчистки автомобіля, необхідно видалити із салону та багажника всі зайві предмети, зняти з сидінь чохли, якщо вони є, та витягнути килимки. Роботи необхідно проводити в сухому та добре вентильованому приміщенні. По-перше, таким чином ви менше контактуватимете з хімічними речовинами, по-друге, менше часу піде на просушування автомобіля.
Для початку пропилососьте салон автомобіля. Якщо є парогенератор, це спростить подальшу роботу.
Як зробити хімчистку автомобіля. Інструкція покрокова.
Правильна послідовність хімчистки:
- стеля
- скло
- торпедо
- сидіння
- підлога
- двері
- багажник
Ви можете унеможливлювати етапи за власним бажанням. Така послідовність хороша тим, що ви не забрудните почищені частини в процесі роботи.
Хімчистка стелі
Важливо! Хімчистка стелі – це найскладніша процедура, наслідки якої можуть бути вельми непередбачуваними навіть для досвідчених дітей, не кажучи вже про початківців або автолюбителів. Тому краще ретельно зважувати ризики та приступати до цієї процедури лише у разі нагальної потреби.
Якщо ж Ви вирішили робити хімчистку стелі своїми руками, то:
1. Наносимо очищувач з розпилювача та розподіляємо піну по поверхні за допомогою рушника. Дотримуємося рекомендацій виробника, можливо, засіб доведеться залишити подіяти кілька хвилин. Як правило, пінні очищувачі не потрібно втирати, тому що піна абсорбує забруднення і видаляє їх з тканини.
2. Видаляємо залишки засобів чистим рушником.
Миття автомобільного скла
Тут усе просто. Наносимо з розпилювача очищувач для скла і протираємо скло мікрофібровим рушником. Робимо це як із зовнішньої, так і з внутрішньої поверхні скла. Корисний лайфхак, якому нас навчив тренер Meguiar's з Великобританії – якщо ви використовуєте вертикальні рухи на зовнішній стороні скла, протирайте внутрішню сторону горизонтальними рухами. Чи навпаки. Так ви легко визначите, на якому боці скла залишилася проблема.
Хімчистка панелі приладів та передньої панелі
Попередньо рекомендується захистити електрику малярським скотчем, оскільки він залишає після себе липкості.
Для очищення цих поверхонь вам будуть потрібні спеціальні продукти, які бувають у вигляді пасти, піни, спрею і можуть наноситися за допомогою поролонового аплікатора або з розпилювача. Після обробки деталь слід протерти насухо чистим рушником, бажано сухою мікрофіброю.
Хімчистка сидінь
Тут слід відштовхуватися від матеріалу, з якого виготовлені сидіння.
- Шкіра: вимагає делікатного очищення та кондиціювання. Не рекомендується використовувати щітки, щоб не пошкодити матеріал. Можна використовувати два засоби в одному (очисник і кондиціонер) або обидва засоби окремо. Кондиціонер є обов'язковим етапом, тому що шкіру після очищення потрібно наситити, відновити олії, щоб уникнути її висихання.
- Текстиль, велюр - тут така ж логіка, як при хімчистці стелі. Наносимо засіб для чищення, даємо йому подіяти і видаляємо чистим рушником. Якщо є окремі плями, то краще скористатися спеціальними засобами для виведення плям і щіткою.
Хімчистка підлоги
Складність цього фронту робіт у складності дістатися окремих ділянок і можливих сильних забруднень деяких зон. Для очищення можна скористатися побутовим очисником для килимів або універсальним очисником, який ми використовували для очищення стелі, очищення сидінь тощо. Найкраще працюють склади, що малопіняться. Наносимо піну на підлогу, залишаємо кілька хвилин до її зникнення. Бруд, що проступив на поверхню, найкраще зібрати за допомогою пилососа, а локальні плями обробити щіткою (підійде навіть жорстка) або рушником.
Хімчистка дверей
Відштовхуємось від того, з якого матеріалу виготовлені двері. Метод роботи такий самий, як у попередньому пункті. З обережністю працюємо в районі склопідйомників. Там краще наносити засіб не з розпилювача, а губкою. Також обережно працюємо в районі ущільнювачів, тому що не слід допускати попадання рідини на механізми, розташовані всередині дверей.
Хімчистка багажника
Вона не становить особливих труднощів з огляду на те, що всі частини багажника легко досяжні. Якщо оббивка багажника знімна, її можна витягнути і працювати на підлозі за тим же принципом, за яким ми чистимо килими.
Сушіння після хімчистки
Це етап, яким не слід нехтувати. Навіть якщо ви намагалися використовувати максимально сухі рушники, на оброблених деталях салону все одно залишиться волога. Необхідно ретельно просушити автомобіль щонайменше 2 години. Для цього відкриваємо двері та багажник і залишаємо автомобіль у добре провітрюваному місці.