Тонування лобового скла
"Варто тонувати лобове скло? І якою плівкою?" — таке питання все частіше задають собі автомобілісти. Не кожен власник автомобіля, який наважився затонувати бічні скла, відчуває бажання зробити те ж саме з лобовим. Основні побоювання зазвичай пов'язані з незручністю керування автомобілем у темну пору доби або похмуру погоду, а також з можливою невідповідністю ступеня світлопропускання затонированного лобового скла нормам ПДР.
Цього не треба боятися: на сьогоднішній день ринок плівкових покриттів розвинений настільки, що тонування лобового скла можлива різними видами плівок. Давайте поговоримо докладніше про різних варіантах тонування лобового скла і розберемося, чим його краще тонувати, щоб витягти з плівки максимальну користь і мінімізувати недоліки.
1. Тонувальна плівка — найпопулярніший варіант, який робить автомобіль стильним, створює відчуття особистого простору в салоні і захищає від ультрафіолетових променів. Лобове скло не тільки приймає на себе левову частку сонячних променів, але і грає ключову роль у безпеці керування автомобілем. Вибираючи, якою плівкою затонувати лобове скло, варто зробити вибір на користь якісної плівки, яка згодом не буде вигорати, тьмяним, затиратися двірниками, пузиритися, відображати панель приладів і втомлювати очі — це лише деякі з "перлин" неякісної тонування, якої, на жаль, наповнений ринок. Встановлення важливо довірити досвідченому майстру.
З точки зору естетики вибір залишається за клієнтом: комусь до душі кольорова тонування, яка надає автомобілю спортивного вигляду, хто віддає перевагу дзеркальну або темне тонування, яка виглядає строго і елегантно. Що стосується дзеркальної тонування, рекомендуємо встановлювати її тільки водіям з достатнім досвідом водіння, тому що життя початківця водія вона напевно перетворить в кошмар. Крім того, дзеркальне тонування може засліплювати інших учасників дорожнього руху.
Головне, на що слід звернути увагу при виборі тонувальної плівки на лобове — це її світлопропускання. Не варто затонувати автомобіль плівкою темніше, ніж 40%, тому що при їзді по місту в темний час доби, у світлі міських вогнів і зустрічних машин з такою тонуванням дуже складно помітити пішоходів або велосипедистів.
Тонування лобового скла якісної американською плівкою обійдеться в середньому в 45$ (ціна дійсна на момент публікації статті).
2. Атермальна плівка — це найефективніший спосіб захисту від згубної сонячної енергії з усіх існуючих плівок. Ми вже проводили порівняльний аналіз атермальных і стандартних тонувальних плівок з допомогою спеціального приладу і наочно показали розходження в їх захисних функціях. Стандартні тонувальні плівки затримують максимум 20% тепла в той час, як для атермальных показник стартує від 40% (плівки "хамелеон", "карбон"), а в деяких випадках (3M Crystalline) перевищує 70%.
Енергозберігаючі плівки від компанії 3M на 97% відбивають сонячну енергію і на 99% блокують ультрафіолетові промені. Плівка складається більш ніж з 200 шарів, кожен з яких затримує на межі шарів 0.5% сонячної енергії. Таким чином, пройшовши через всі шари плівки, тільки 3% енергії досягає автомобільного скла.
В даний час ні одна плівка не може зрівнятися за своїми захисними властивостями з атермальной. Установка атермальної плівки має на меті скоріше не змінити зовнішній вигляд автомобіля, а створити максимально комфортні умови всередині салону. Головні плюси обклеювання вікон атермальною плівкою: істотна економія палива за рахунок меншої потреби в кондиціонуванні повітря, відповідність ГОСТу, відсутність перешкод у роботі навігаційних систем мобільного зв'язку.
У серії 3M Crystalline доступні повністю прозора плівка — Crystalline 90 (проходить по всім стандартам, так звана тонування по ГОСТ, дозволена тонування), Crystalline 70 (мінімальне затемнення, блакитний відтінок) і Crystalline 40 (максимальне затемнення для даного класу плівок, вугільний відтінок).
Як правило на лобове скло встановлюється плівка Crystalline 90, хоча можливі інші варіанти. Плівка абсолютно не заважає керуванню, не блякне і не віддзеркалює, не відображає панель приладів. Може встановлюватися на все скло автомобіля. В якості приємного бонусу — плівка захищена довічною гарантією виробника.
Що стосується ціни на атермальную тонування, то обклеювання лобового скла плівкою 3M Crystalline 90 коштуватиме приблизно 85$, плівкою 3M Crystalline 40 або 70 — 120$. Атермальная тонування лобового плівкою CXP 80 від компанії SunTek (США) — 90$. Якщо крім захисних функцій, Ви бажаєте додати склу ефект хамелеона, то варто розглянути варіант обклеювання плівкою ASWF Mystique з вартістю 80$.
3. Захисна плівка для лобового скла ClearPlex (Madico, США). Ця плівка спеціально розроблена для захисту лобового скла від дорожнього гравію, значно зменшує ймовірність утворення відколів і зірочок на лобовому склі. Плівка Clearplex встановлюється з зовнішньої поверхні лобового скла. В момент попадання каменю, гравію і ін вона гасить силу його удару, розподіляючи на велику площу, тим самим запобігаючи пошкодження скла. Маючи досвід роботи із захисною плівкою ClearPlex з 2011 року, можемо сміливо стверджувати, що плівка зі своїм завданням справляється, і в нашій практиці було чимало випадків, коли плівка ClearPlex врятувала лобове скло.
Незважаючи на те, що ціна на захисну плівку ClearPlex не низька, обклеювання нею лобового скла економічно обґрунтована заміна скла обходиться дорожче, не кажучи вже про фізичну безпеку водія і пасажирів. Ціна на бронювання скла захисною плівкою ClearPlex — 150 дол.
Плівка ClearPlex встановлюється на зовнішню поверхню лобового скла. В українських умовах термін служби плівки становить приблизно 6-12 місяців, після чого вона затирається "двірниками". Водіям з підвищеною чутливістю зору, рекомендуємо підходити до даного продукту з обережністю — за роки роботи нам зустрічалися автовласники, яким захисна плівка ClearPlex заважала, викликаючи втому очей.
Якщо Вам складно визначитися, який плівкою краще затонувати лобове скло, рекомендуємо завітати до нас на консультацію. В установчих центрах AvesAuto завжди можна подивитися плівки і приклади робіт, а також отримати грамотну консультацію.
Якщо Ви вирішили затонувати лобове скло своїми руками, то наша відео-інструкція буде Вам корисна: