Як клеїти тонувальну плівку інструкція
Якщо Ви вирішили клеїти тонувальну плівку власноруч, то перше, на що слід звернути увагу — це приміщення. Тонування автомобіля потрібно здійснювати в теплому приміщенні, температура в якому не нижче +20С. Якщо Ви плануєте працювати на вулиці (не рекомендується), важливо тонувати вікна автомобіля в безвітряну погоду. Будь-яке сміття, що потрапило на поверхню плівки, може звести нанівець всі Ваші старання.
Вам знадобиться:
• вигонка;
• гострий ніж;
• мильний розчин;
• розпилювач;
• суха чиста тканина;
• промисловий фен.
Тонування автоскла: покрокова інструкція
- Рівномірно очищаємо автомобільне скло з зовнішньої сторони. Використовуємо будь-який спиртовмісний засіб.
- На зовнішню сторону скла наносимо дитячу присипку. Це робиться для того, щоб плівка не прилипала до скла. Важливо не переборщити з присипкою, так як це може ускладнити процес формування та встановлення плівки.
- Потім вологою губкою малюємо на поверхні "H".
- Маємо на лобовому склі відріз плівки клейовим шаром вгору.
- За допомогою фена виробляємо термоформовку плівки. На фені виставляємо температуру 400 — 450 градусів. Необхідно ретельно прогріти утворилися на плівці складки, щоб вона згодом прийняла форму скла. Формуємо плівку від центру до краю.
- По завершенні термовормовки наносимо з розбризкувача невелику кількість мильного розчину під відформовані плівку. Для цього акуратно піднімаємо плівку зі скла.
- Рівномірними рухами розгладжуємо плівку за допомогою вигонки.
- Підсвічуючи лампою зсередини лобове скло, підрізаємо краю плівки ножем по шовкографії.
- Після цього готуємо внутрішню частину лобового скла під поклейку тонувальної плівки. Ретельно очищуємо скло.
- Не забудьте захистити панель приладів поліетиленом чи іншими маскувальними засобами, щоб на них не потрапила волога.
- Заносимо підготовлену плівку всередину і встановлюємо на скло. Бажано, щоб у Вас був помічник — удвох це зробити простіше.
- Акуратними рухами виганяємо вологу з-під плівки за допомогою вигонки.
- Затонований автомобіль можна експлуатувати через 2 години. Повне висихання плівки настає через 3-10 днів залежно від умов навколишнього середовища. Багато фахівців радять протягом декількох днів після тонування не опускати скла і не мити автомобіль.
Тонування автомобільного скла: відео-урок
За таким принципом можна тонувати будь-яке автомобільне скло. Використовувати дитячу присипку вкрай бажано при роботі зі складними склом і складними плівками, наприклад, атермального тонування. З більш простими плівками можлива поклейка тонувальної плівки тільки на мильний розчин без використання присипки.
Тонування автоскла своїми руками зазвичай не викликає проблем навіть у новачків, якщо скло плоске. Чим більше автомобільне скло зігнуто, тим більш ретельного формування вимагає плівка і тим важче весь процес. На плоских стеклах можна обійтися без фену.
Якщо передбачається повна тонування автомобіля, то починати краще з бічних стекол і закінчувати великими — лобовим і заднім. До цього моменту Ви вже трохи наб'єте руку на більш простих і рівних бокових стеклах.
Зрозуміло, не варто економити на якості тонувальної плівки, тому що дешева тонувальна плівка, по-перше, довго не прослужить і, по-друге, не виконає свої захисні функції. Неякісне тонування має властивість вигоряти, пузиритися, відображати панель приладів, тьмяним, затиратися двірниками. В даний час на ринку представлений широкий спектр тонувальних плівок від економ до преміум-класу. Важливо купити тонування, оптимальне по співвідношенню ціни і якості. Такі варіанти пропонують давно зарекомендували себе на ринку автомобільних плівок компанії 3M, SunTek, тонувальні плівки яких довговічні і не доставляють власнику ніяких турбот. Термін служби якісних металізованих плівок (містять у структурі шар металу) до 7 років, пофарбованих — близько 4 років.
Якщо Ви вперше зважилися затонувати вікна автомобіля своїми руками, то занадто дорогу плівку брати теж не варто, так як є ймовірність того, що щось піде не так. З дорогою плівкою буде особливо шкода, якщо перший млинець виявиться грудкою. Якщо Ви ніколи раніше не клеїли плівку, то обов'язково запросіть помічника, бажано з досвідом у подібних справах.
Також важливо звернути увагу на відповідність світлопропускання плівки нормам, прописаним ПДР. На сьогоднішній день в Україні світлопропускання вітрового скла має бути 75%, бічних передніх — 70%. Світлопропускання скла інших правилами не регламентовано, і це залишає широкий простір для вибору тонувальної плівки для задньої півсфери автомобіля. В цілому, найбільш популярним варіантом тонування стекол автомобіля залишається 15-20%. Ця ступінь світлопропускання не утруднює керування автомобілем і при цьому створює комфортні умови водіння, захищаючи від сонячної енергії і даючи відчуття приватності в салоні автомобіля. Найбільш упевнені в собі водії обклеюють тонуванням скла 5%, але наносити її на передні бічні стекла ми не рекомендуємо. При складних маневрах для адекватної оцінки дорожньої ситуації вікна доведеться опускати. Так і парковка буде доставляти незручності.
На лобове скло можна клеїти "козирок" 20 см будь ступеня світлопропускання. За правилами жодна тонувальна плівка для установки на лобове скло не підходить, тому на лобове скло найчастіше наносять атермальне тонування (світлопропускання 70, 80, 90%), атермальне тонування хамелеон (світлопропускання 80 — 93%) або спеціальну захисну плівку для лобового скла ClearPlex.