Як зняти тонування?
Тонувальна плівка — найпопулярніший елемент тюнінгу автомобіля, але іноді з тих чи інших міркувань її необхідно видалити. Наприклад, замінити пошкоджену тонування на нову, незручність керування автомобілем у темну пору доби та ін. Одна з основних причин, яка спонукає автовласника розлучитися з тонуванням — невідповідність світлопропускання тонованого лобового і передніх стекол Госту, як наслідок, небажання платити штрафи і чути претензії з боку співробітників поліції. Розтонування також актуальне при поїздці закордон.
Якщо тонування не відповідає вимогам ПДР або з інших причин Ви вирішили зняти тонувальну плівку, то краще довіритися фахівцям на автосервісі, тим більше послуга видалення плівки коштує зовсім не дорого. Наприклад, розтонування всіх стекол автомобіля в AvesAuto коштує всього 400 грн (ціна актуальная на момент публікації статті). Якщо Ви плануєте затонувати скла автомобіля нової тонирующей плівкою, то стару плівку Вам у більшості випадків знімуть безкоштовно.
Але якщо Ви маєте декілька годин вільного часу, які проти провести в гаражі, а також терпінням, то зняття тонування можна здійснити власними силами. Розтонування двох передніх стекол автомобіля займе приблизно 2-2,5 години.
Як зняти тонування — покрокова інструкція
Вам знадобиться:
• лезо
• чиста ганчірка
• миючий засіб
Зняти тонування Вам буде набагато легше і швидше, якщо у Вас буде помічник.
Розтонування стекол автомобіля своїми руками
Крок 1. Знімаємо плівку. Для початку уважно огляньте віконний модуль і, якщо це необхідно, зніміть ущільнювачі і декоративні накладки. Рекомендуємо записати порядок монтажу всіх елементів, щоб не відчувати труднощі під час наступної збірки.
Потім за допомогою гострого леза акуратно, щоб не подряпати скло, піддягніть край плівки до такої міри, щоб Вам було зручно за нього триматися. Тримаємо плівку внатяжку і повільно тягнемо її, намагаючись зняти її одним полотном. Проблеми зі зняттям таким способом бувають, якщо тонувальна плівка дуже стара або неякісна. У цьому випадку нам не уникнути використання фена. Якщо немає під рукою високотемпературного будівельного фена, можна скористатися звичайним домашнім. Для більш високої ефективності можна почати зняття тонування відразу з феном. Для цього прогрійте автомобільне скло гарячим повітрям на відстані приблизно 10 см від поверхні. На будівельному фені виставляємо температуру мінімальну, на домашньому -- максимальну.
Прогріваємо скло приблизно до 40 градусів. Важливо не перестаратися, інакше плівка почне плавитися, і її доведеться зіскоблювати, що дуже клопітно й небезпечно для скла. З тієї ж причини не тримайте телефон близько до пластикових деталей автомобіля — є ризик деформувати їх.
Після того, як скло достатньо прогріється, знімаємо тонувальну плівку. Підчепивши лезом краєчок плівки, повільно тягнемо її зверху вниз по діагоналі. Це треба робити обережно, щоб не порвати плівку. Але є ще одна причина: якщо знімати плівку повільно, клейовий шар залишиться на ній, а не на склі. У той же час затягувати цей процес не можна — скло не повинно охолонути. В ході растонировки можна додатково прогрівати феном місце зіткнення плівки зі склом. Набагато простіше знімати тонування зі скла удвох: одна людина прогріває феном область відклеювання, а інший тягне плівку. Для полегшення роботи деякі автолюбителі нарізають тонування смугами шириною 5-15см. Таким чином плівка видаляється повільно, але без особливих фізичних зусиль.
Використання фена дає найкращий результат. Але також можна спробувати зняти тонування з допомогою миючого засобу. Для цього розчин готуємо з розрахунку 30 мл будь-якого миючого засобу на 1л води. Заливаємо отриманий розчин в распрыскиватель і наносимо його на верхню частину скла так, щоб засіб потрапив на верхню кромку тонування. Подальші дії будуть такими ж, які б Ви робили б з феном: акуратно відокремлюємо невелику ділянку плівки і повільно тягнемо її, кожен раз збризкуючи місце зіткнення плівки зі склом розчином.
Як варіант можна придбати в автомагазині спеціальну рідину для видалення тонування, від якої плівка розмокає і легко видаляється теплою водою з миючим засобом.
Крок 2. Видаляємо залишки клею. Навіть якщо тонувальна плівка легко піддалася видаленню, на склі можуть бути видні залишки клейового шару. Очищення скла від них — досить копіткий і тривалий процес, але саме від нього залежить фінальний результат. Спочатку варто спробувати змити клей водою. Прикладіть змочену водою тканину або губку до клейовому дільниці, щоб розмочити його, після чого спробуйте відтерти середнім зусиллям. Не рекомендуємо використовувати абразиви або скребки, так як є дуже великий ризик подряпати скло. Якщо Ви все ж вирішили використовувати скребок, то обов'язково попередньо змочіть поверхню скла миючим засобом.
Якщо залишки клею з допомогою рідини усунути не вдалося, можна скористатися спиртом, бензином, ацетоном або спеціальним засобом для очищення скла. З власного досвіду можемо сказати, що з цим завданням найчастіше чудово справляється "Містер мускул". Якщо він не допоміг, тобто продукт для професійного використання - Super Stripper Film Adhesive Remover, який ні разу не підводив. Якщо Ви не демонтували скла, намагайтеся, щоб розчинник не потрапив на пофарбовані або гумові деталі автомобіля.
Після видалення залишків клею обробіть поверхню рідиною для очищення стекол (тим же "Містер Мускул").
В нагороду за витрачені Вами зусилля вікна автомобіля будуть блищати, як новенькі!